Berušky rss

Hrajeme si na sněhu

Děti na sněhové nadílce společně bobovaly, tvořily sněhové koule a stavěly sněhuláky.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 18.2.2018 22:19  •  Přečteno: 11x

Poznáváme kamarády z celého světa

Děti si povídaly o národnostech z celého světa. Uspořádaly si maškarní dopoledne na toto téma. Třída plná indiánů s havajskou tanečnicí, indickou princeznou, egyptskou Kleopatrou, Japonkou a Kubáncem hráli hry a soutěžili. Děti zkoušely přenášet víčka pomocí čínských hůlek, stavěly mrakodrapy z New Yorku, lovily africká zvířata kameny, medvědy indiánskými tomahawky a hrály pohybové hry a tančily.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 18.2.2018 22:12  •  Přečteno: 12x

Na skok u indiánů

Děti pozvaly do školky rodiče na ukázkovou hodinu "Na skok u indiánů" zaměřenou na předmatematickou gramotnost. Děti společně s rodiči poznávaly geometrické tvary, počítaly je a porovnávaly množství. Individuálně plnily úkoly v tematickém kvízu a vyrobily si teepee z papírových pytlíků.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 7.2.2018 22:36  •  Přečteno: 79x

Hrajeme si na na indiány

Děti si povídaly o lidských rasách celého světa. Tentokrát si zahrály na indiány. Společně si vytvořily ohniště, vytvořily třídní totem a každý si vyrobil barevnou indiánskou čelenku.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 7.2.2018 22:22  •  Přečteno: 61x

Zdoláváme překážkovou dráhu

Děti z Berušek a Sluníček si společně sestavily překážkovou dráhu a zdolávaly jednotlivé úkoly.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 4.2.2018 12:09  •  Přečteno: 100x

Poznáváme polární oblasti

Děti si v rámci integrovaného bloku Naše planeta Země povídaly o polárních oblastech. Poznávaly odlišnosti počasí či tamní živočichy. Společně si postavily ledové město s ledovci, Eskymáky a zvířátky.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 27.1.2018 20:45  •  Přečteno: 44x

Užíváme si sníh

Děti využily krátkodobé sněhové nadílky a na kopci na zahradě školky jezdily na lopatách. Také si vyrobily lyžaře z papíru se svými obličeji.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 27.1.2018 20:37  •  Přečteno: 36x

Povídáme si o zimě

Děti si začaly povídat o zimním období. Společně si postavily městečko a na něj snášely sníh.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 10.1.2018 21:17  •  Přečteno: 84x

Povídáme si o Vánocích

Děti si povídaly o vánočních tradicích a příchodu Ježíška. Tvořily papírové řetězy a dřevěné ozdoby, společně nazdobily stromek na terase, zkoušely rozkrajovat jablka a pouštěly lodičky ze skořápek.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 29.12.2017 20:14  •  Přečteno: 89x

Návštěva Mikuláše ve školce

Děti ve školce navštívil Mikuláš a společně s čertem a andělem dětem nadělil balíček plný dobrot.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 17.12.2017 21:58  •  Přečteno: 154x

Návštěva knihovny

Děti navštívily Městskou knihovnu v Rudné. Od paní knihovnice se dozvěděly, jak se o knihy starat a jak si knihy půjčovat. Paní knihovnice na závěr dětem jednu pohádku přečetla. Děti také zavítaly na výstavu betlémů.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 10.12.2017 21:03  •  Přečteno: 110x

Čertovské cvičení

Děti si do školky pozvaly rodiče a společně si zacvičily jako čerti v pekle. Zahrály si pohybové hry, protáhly tělo cviky ve dvojicích s bramborami, shazovaly čertí kuželky, házely míčky do pytle či tančily. Také si vyrobily vánoční květináč s andělem. Jeden opravdový děti nakonec navštívil a všem rozdal perníkové stromečky.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 3.12.2017 21:17  •  Přečteno: 112x

Tvoříme v Domově seniorů v Rudné

Děti navštívily babičky a dědečky v Domově seniorů v Rudné, kde společně tvořily vánoční přáníčka.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 20.11.2017 22:28  •  Přečteno: 112x

Doktorský den

Děti si u příležitosti besedy o první pomoci uspořádaly Doktorský den. Navzájem se zkoušely ošetřovat, balily se do termofólie a hrály si na nemocnici.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 5.11.2017 22:54  •  Přečteno: 170x

První pomoc

Děti se seznámily se základními zásadami první pomoci. S paní záchranářkou si povídaly o tom, jak se zachovat, když se někomu něco stane, jak si ošetřit drobné zranění a při jakých činnostech na sebe dávat pozor. Také si vyzkoušely masáž srdce či balení do termofolie.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 5.11.2017 22:46  •  Přečteno: 147x

Strana:  1 2   další »