Berušky rss

Plavecký kurz

Děti úspěšně ukončily plavecký kurz v Radlicích, kde při závěrečné hodině všichni dostaly mokré vysvědčení.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 12.7.2018 21:31  •  Přečteno: 42x

Hasičský den

Děti si povídaly o různých nebezpečích, se kterými se můžou setkat ve svém okolí. Jedno dopoledne věnovaly zábavnému programu naplněnému hasičskými soutěžemi. Děti běhaly s hadicemi a proudnicemi, zdolávaly překážkovou dráhu s helmou na hlavě, se zavázanýma očima chodily podél lana a přenášely vodu v kelímcích. Na závěr si společně zatančily.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 24.6.2018 16:08  •  Přečteno: 50x

Čtení pohádek s panem starostou

V rámci kampaně Celé Česko čte dětem děti plnily úkoly s pohádkovou tematikou, díky kterým si vysoutěžily poklad. Na závěr programu na třídy přišel pan starosta v převleku krále, dětem dal dáreček v podobě knižních záložek a přečetl dětem pohádku.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 24.6.2018 15:34  •  Přečteno: 64x

Dopravní den

Děti si do školky přinesly kola a koloběžky a na dopravním hřišti zkoušely dodržovat jednoduchá pravidla silničního provozu.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 24.6.2018 15:19  •  Přečteno: 42x

Dětský den

Ve školce paní učitelky dětem připravily sportovní dopoledne u příležitosti Dne dětí na téma "Stroj času". Na jednotlivých stanovištích děti zdolávaly tématické úkoly - např. v pravěku chodily na chůdách a lovily mamuta, s Kleopatrou stavěly pyramidy, s Indiánkou zdolávaly poslepu lanovou dráhu nebo s vesmírnou bytostí tvořily rakety a planety. Na závěr si všechny třídy společně zatančily a dostaly sladké odměny.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 10.6.2018 13:25  •  Přečteno: 74x

Výlet k Berounce

Děti jely na dopolední výlet do Berouna, kde si povídaly o prostředí v okolí vodních toků. Poslechly si příběh Kouzelný pramínek, zahrály si tématické pohybové hry, povídaly si o zvířátkách z řek a potoků, nakrmily kačenky a na závěr si pochutnaly na nanuku.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 29.5.2018 20:21  •  Přečteno: 114x

Zeměráj

Děti jely na celodenní výlet do zážitkového párku "Zeměráj". V areálu si prohlédly středověkou vesnici, pohrály si v herním koutku "Hrejkov", zdolaly stezku "Naboso", vytvořily hliněný amulet a hledaly cestičku v bludišti ze smrkových kůlů.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 27.5.2018 15:00  •  Přečteno: 77x

Návštěva hasičů

Děti navštívily jednotku hasičů v Rudné, kde si prohlédly potřebnou výstroj a výzbroj a shlédly hasičský zásah na hořící domeček.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 17.5.2018 19:32  •  Přečteno: 155x

Zpíváme v domově seniorů

Děti navštívily Domov seniorů v Rudné, kde si s babičkami a dědečky společně zazpívaly, zahrály na hudební nástroje a také si zacvičily.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 13.5.2018 19:47  •  Přečteno: 141x

Sázíme kytičky

Děti si společně do truhlíků zasadily květiny, kterými ozdobily terasu před třídou.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 13.5.2018 19:40  •  Přečteno: 131x

Čarodějnický pětiboj

Děti si uspořádaly Čarodějnický pětiboj. V převlecích kouzelníků a čarodějnic soutěžily v házení košťat, sestřelování netopýra, lovení myšek či v letu na koštěti. Na závěr si s dalšími třídami zatancovaly.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 29.4.2018 16:37  •  Přečteno: 110x

Den Země

Děti v rámci "Dne Země" strávily celý den venku. Již od svačiny se mohly ohřívat na jarním sluníčku, na terase si poslechly pohádku Špinavý potůček, zahrály si hru na téma třídění odpadu, vytvořily si z květin a trávy přírodní obrázek a společně vyrobily jarní vílu a skřítky.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 22.4.2018 19:52  •  Přečteno: 156x

Pohádka "Jak Honzík stonal"

Paní učitelky zahrály dětem pohádku "Jak Honzík stonal", která byla plná domácích zvířátek, písniček a tanečků.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 22.4.2018 19:39  •  Přečteno: 151x

Tvoříme ovocnou zmrzlinu

Děti zkoušely vyrábět jogurtovou zmrzlinu s čerstvým ovocem.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 19.4.2018 22:02  •  Přečteno: 135x

Pečeme beránky a zajíčky

Děti zkoušely upéct velikonoční zajíčky a beránky. Strouhaly jablka, tvořily těsto a zkoušely svým výtvorům ušít čepičky.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 2.4.2018 20:57  •  Přečteno: 180x

Strana:  1 2 3   další »