Berušky rss

Dětský den

Ve školce paní učitelky dětem připravily sportovní dopoledne u příležitosti Dne dětí na téma "Stroj času". Na jednotlivých stanovištích děti zdolávaly tématické úkoly - např. v pravěku chodily na chůdách a lovily mamuta, s Kleopatrou stavěly pyramidy, s Indiánkou zdolávaly poslepu lanovou dráhu nebo s vesmírnou bytostí tvořily rakety a planety. Na závěr si všechny třídy společně zatančily a dostaly sladké odměny.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 10.6.2018 13:25  •  Přečteno: 33x

Výlet k Berounce

Děti jely na dopolední výlet do Berouna, kde si povídaly o prostředí v okolí vodních toků. Poslechly si příběh Kouzelný pramínek, zahrály si tématické pohybové hry, povídaly si o zvířátkách z řek a potoků, nakrmily kačenky a na závěr si pochutnaly na nanuku.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 29.5.2018 20:21  •  Přečteno: 72x

Zeměráj

Děti jely na celodenní výlet do zážitkového párku "Zeměráj". V areálu si prohlédly středověkou vesnici, pohrály si v herním koutku "Hrejkov", zdolaly stezku "Naboso", vytvořily hliněný amulet a hledaly cestičku v bludišti ze smrkových kůlů.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 27.5.2018 15:00  •  Přečteno: 42x

Návštěva hasičů

Děti navštívily jednotku hasičů v Rudné, kde si prohlédly potřebnou výstroj a výzbroj a shlédly hasičský zásah na hořící domeček.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 17.5.2018 19:32  •  Přečteno: 106x

Zpíváme v domově seniorů

Děti navštívily Domov seniorů v Rudné, kde si s babičkami a dědečky společně zazpívaly, zahrály na hudební nástroje a také si zacvičily.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 13.5.2018 19:47  •  Přečteno: 87x

Sázíme kytičky

Děti si společně do truhlíků zasadily květiny, kterými ozdobily terasu před třídou.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 13.5.2018 19:40  •  Přečteno: 77x

Čarodějnický pětiboj

Děti si uspořádaly Čarodějnický pětiboj. V převlecích kouzelníků a čarodějnic soutěžily v házení košťat, sestřelování netopýra, lovení myšek či v letu na koštěti. Na závěr si s dalšími třídami zatancovaly.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 29.4.2018 16:37  •  Přečteno: 67x

Den Země

Děti v rámci "Dne Země" strávily celý den venku. Již od svačiny se mohly ohřívat na jarním sluníčku, na terase si poslechly pohádku Špinavý potůček, zahrály si hru na téma třídění odpadu, vytvořily si z květin a trávy přírodní obrázek a společně vyrobily jarní vílu a skřítky.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 22.4.2018 19:52  •  Přečteno: 109x

Pohádka "Jak Honzík stonal"

Paní učitelky zahrály dětem pohádku "Jak Honzík stonal", která byla plná domácích zvířátek, písniček a tanečků.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 22.4.2018 19:39  •  Přečteno: 89x

Tvoříme ovocnou zmrzlinu

Děti zkoušely vyrábět jogurtovou zmrzlinu s čerstvým ovocem.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 19.4.2018 22:02  •  Přečteno: 93x

Pečeme beránky a zajíčky

Děti zkoušely upéct velikonoční zajíčky a beránky. Strouhaly jablka, tvořily těsto a zkoušely svým výtvorům ušít čepičky.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 2.4.2018 20:57  •  Přečteno: 135x

Hledání velikonočního zajíčka

Děti si do školky pozvaly rodiče a společně na zahradě plnily úkoly a hledaly zajíčkův poklad. Ve třídě si zasadily velikonoční osení a namalovaly sádrové odlitky.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 2.4.2018 19:53  •  Přečteno: 96x

Přichází jaro

Děti si povídaly o přicházejícím jaru. Při procházkách pozorovaly první jarní květiny, zkoušely je tvořit z různých stavebnic a malovaly barevné motýly.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 2.4.2018 19:46  •  Přečteno: 87x

Zdobíme perníčky

Děti si povídaly o přicházejících Velikonocích a zkoušely zdobit perníčky bílkovou polevou.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 2.4.2018 19:37  •  Přečteno: 71x

Pohádka "O dvou slepičkách"

Paní učitelky zahrály dětem pohádkový příběh "O dvou slepičkách", při kterém si děti zazpívaly a zatančily.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 2.4.2018 19:29  •  Přečteno: 97x

Strana:  1 2 3   další »