Kategorie: Aktuality

Ohlédnutí za dubnem

Dlouho očekávaný příchod jara...

Jaro už je tu…

Konečně přišlo jaro. V zahrádkách začaly vykukovat hlavičky sněženek, krokusů i petrklíčů, zpěv ptáčků zněl do otevřených oken. I paprsky sluníčka začaly více hřát. Velikonoční svátky byly za námi a všechny děti se mohly vrhnout do jarních radovánek.

Mezi ně nepochybně patří zábava na školní zahradě. Nejen pískoviště, ale i houpačky, klouzačky a průlezky začaly být obsypány dětmi ze všech tříd. Kluci a holčičky měli jedinečnou možnost jarní přírodu pozorovat pěkně zblízka. Na běhání veverek po zahradě jsou děti zvyklé po celý rok. S příchodem tepla se ale objevovala další zvířátka – různí ptáčci, broučci i motýlci. O nich si děti také povídaly. Poznávaly jednotlivé druhy nejen živočichů, ale i květin. Tematickými výrobky a obrázky si také vyzdobily třídy, a tak rázem rozkvetl každý kout školky.

O přírodu se děti zkoušely i starat. V rámci Dne Země si každá třída připravila program. Některé děti si zasadily stromeček nebo květiny na záhonek, jiné třídily odpad dle druhu materiálu nebo plnily jiné tematické úkoly. V prohlubování pozitivního vztahu k darům přírody budeme nadále pokračovat. Nejen zdraví přírody je důležité. Zdraví člověka by mělo být pro každého na prvním místě. O tom si povídaly děti u příležitosti Světového dne zdraví. Na zahradě si uspořádaly soutěže, při kterých posilovaly pohybovou zdatnost. Některé třídy si zase uvařily zdravé pokrmy, např. jogurtovou zmrzlinu s čerstvého ovoce.

Jak jsme informovali minule, naše školka se zapojila do kampaně Celé Česko čte dětem. Na několika třídách již proběhl projekt Babička a dědeček do školky. Prarodiče za dětmi docházeli celý týden, dětem četli příběhy a další jim věnovali domů. Do projektu se zapojili i klienti Domova seniorů v Rudné. Všem děkujeme za spolupráci.

V dalším období děti čeká opět spousta zajímavých událostí. Předškoláci se chystají na začátek plaveckého kurzu, všechny třídy na společné fotografování, návštěvu hasičů, účast na EKO programu o ptactvu či celodenní výlety. Snad nám bude počasí přát, aby všechny naplánované akce proběhly k plné spokojenosti dětí.


print Formát pro tisk