Kategorie: Aktuality

Ohlédnutí za únorem

Děti si užívají zimu...

Ohlédnutí za únorem….

 

Únor byl sice bohatý na chladné počasí, a však na sněhovou nadílku byl až příliš skromný. I tak jsme využily alespoň jeden den, kdy bílá peřina přikryla okolí naší školky. Ve stejném období právě probíhaly zimní olympijské hry a tak si děti na ně zahrály. Na kopci si uspořádaly závody na bobech a lopatách, házely sněhovými koulemi do dálky, či běhaly slalom, při kterém se vzájemně vozily na bobech. Také si postavily veselé sněhuláky. Ještě v průběhu dne sníh začal pomalu tát, ale děti měly již naplánovanou řadu dalších témat a činností, kterým se po zbytek měsíce mohly věnovat.

Únor je ve školce měsíc masopustu. Toto období představuje čas hodování a veselí. I děti ze školky si na tento zvyk vyhradily čas a uspořádaly si zábavné dopoledne. Třídy se naplnily princeznami, pohádkovými hrdiny, různými zvířátky a jinými barevnými maskami. Společně hrály veselé hry a soutěžily. Také si zatančily, případně rozdaly ceny z bohaté tomboly.

Třídy Krtků, Žabek, Sluníček a Ježků navštívily Městskou knihovnu v Rudné, kde se nejen dozvěděly, jak knihovna funguje, ale také si poslechly pohádku čtenou paní knihovnicí a několik knížek si zapůjčily do školky. Předškolní třídy se zaměřily na integrovaný blok Naše planeta Země. Postupně si povídaly o tématech z tohoto okruhu. Třída Myšek započala vesmírem, kde děti poznávaly sluneční soustavu a Zemi. Také prozkoumávaly polární a mořské oblasti. Společně v prostoru tvořily ledové kry s tučňáky či podmořské dno s rybkami a mušlemi. Zajíci se odebrali na africký kontinent. Poznávali tamní zvířata a obyvatele. Vytvořili si africkou scenérii ze svých výtvarných prací. Čápi si uspořádali expedici Rudná – Dakar. Vyrobili si papírová auta na zdolání cesty, vytvořili si barevnou mapu Afriky, postavili pyramidy z bonbonů a párátek. Berušky si povídaly o lidských národnostech celého světa. Cestovaly z jednoho světadílu na druhý a na každém se seznámily s tradicemi jednotlivých obyvatel. Také si uspořádaly indiánský den, kdy si od rána hrály na rudé tváře. Odpoledne na ukázkové hodině s rodiči k tomuto tématu společně tvořily teepee z pytlíků, zdobily totemy geometrickými tvary nebo počítaly postavy indiánů. Na závěr tohoto tématu si uspořádaly dopoledne v převlecích kamarádů z celého světa a společně soutěžily. 

Celá školka se zúčastnila promítání příběhů v mobilním planetáriu, které opět navštívilo naší školku. Také za dětmi přijelo divadélko s představením Pohádka o hledání jara. 

A právě jaro je další část roku, na kterou se můžeme pomalu začínat těšit. Blíží se i Velikonoce, kterým se budou věnovat všechny třídy. Čeká nás další divadélko, program Šifra mistra Brailla či předškoláky návštěva prvňáčků na základní škole. Jaro, můžeš přijít…


print Formát pro tisk