Kategorie: Aktuality

Ohlédnutí za lednem

První měsíc nového roku je za námi...

Zimní radovánky…

 

         Konečně nám nastala pořádná zima. První sněhová nadílka rozsvítila jiskry v očích všech děti. Sněhové vločky se snášely na zem a naše školka dostala bílou přikrývku.

         Zimní období skýtá mnoho možností, jak trávit čas. Sněhová peřina na naší zahradě sice nevydržela dlouho, přesto děti stihly sjíždět kopec na lopatách, stavět sněhuláky či se koulovat. V průběhu radovánek se děti nadále věnovaly poznávání přírody. S příchodem mrazivých dní si povídaly o změnách, které v našem okolí můžeme pozorovat. Úplného mrazu se děti nedočkaly, a tak pokusy s vodou měnící se na led či pozorování rampouchů na střechách musely odložit. Mohly ale pozorovat roztávání sněhových vloček na svých dlaních, tvoření stop ve sněhu i námrazu na stromech a keřích. Děti nezapomněly ani na zvířátka. Nejen že je poznávaly, ale také se dozvěděly, jak to mají těžké se sháněním potravy v zimních měsících. A tak si děti z domova donesly lojové kuličky a směsi zrníček, aby na zahradě školky naplnily krmítka a ozdobily stromečky. Díky tomu snad všichni vrabečci, sýkorky a další jejich ptačí kamarádi budou moci lépe přečkat tento čas.

         Zima je také obdobím náchylnějším k nemocem. A tak několik tříd právě leden využilo k povídání o lidském těle a o péči o ně. Dozvídaly se o důležitosti vitamínů, které svému tělu dodáváme, o dodržování hygieny či o vhodném oblékání dle počasí. Také si uspořádaly doktorský den, kde si vyzkoušely lékařské povolání.

         Předškoláci si v průběhu ledna začaly povídat o našem světě. Každá třída si zvolila několik témat, kterým se bude věnovat. A tak ke konci ledna se šatny zaplnily obrázky dinosaurů, pravěkých lidí, planet ze sluneční soustavy a raketoplánů.

         Do nového roku naše školka vstoupila opět aktivně a ani v následujících měsících tomu nebude jinak. Už nyní plánujeme akce jak třídní tak celoškolkové zaměřené nadále na poznávání přírody, utváření pozitivního vztahu k ní či k péči o své okolí. Samozřejmě nás čekají činnosti i z jiných oblastí, ale o tom zase příště.

 

 

Helena Zůzová

print Formát pro tisk