Akce v květnu

Společné akce:

10.5. – ve školce proběhne Screeningové vyšetření pro přihlášené děti.

17.5. – navštívíme hasičskou zbrojnici v Rudné. Přiveďte, prosím, děti do 8.00 hod. Děkujeme.

31.5. – školku navštíví divadlo Kubec s představením „Kominíček a jeho štěstí“. Vybíráme 45 Kč. Děkujeme.

Třídy:

U Berušky

3.5. – budeme sázet na terasu do truhlíků květiny. Přineste, prosím, dětem jednu vhodnou květinu. Děkujeme.

10.5. – navštívíme Domov seniorů v Rudné, kde proběhne společné hudební dopoledne.

22.5. – pojedeme na celodenní výlet do zážitkového parku Zeměráj. Děti, prosím, do školky přiveďte do 7.45 hod. Odjíždíme v 8.00 hod. Plánovaný návrat cca 16.45 hod. Vybíráme 100 Kč (90 Kč vstup, 10 Kč výroba amuletu). Cena dopravy bude rozpočítána po výletě dle počtu zúčastněných dětí. Dětem, prosím, dejte pevný batoh a uzavíratelnou lahví s pitím a obědem dle vlastního uvážení, pohodlné sportovní oblečení, obuv a pláštěnku dle počasí. Svačina bude zajištěna ze školky. Děkujeme.

24.5. – ve školce proběhne EKO projekt „Ptáci ve městě“. Vybíráme 35 Kč. Děkujeme.

28.5. – zhlédneme vystoupení dětí ze ZUŠ

29.5. – pojedeme na polodenní výlet k Berounce. Podrobnější informace včas uveřejníme. Děkujeme.

Plavání bude probíhat každou středu, tj. 2.5., 9.5., 16.5., 23.5. a 30.5.

Závěrečné vystoupení předškoláků proběhne 18.6. od 15.00 hod. v Sokolském domě. Prosíme o donesení bílého trička (nejpozději do 15.5.), budeme ho dětem tematicky dotvářet. Prosíme o příspěvek 35 Kč na potřebné pomůcky (textilní barvy, materiál na výrobu činek, pádel a třásní). Děkujeme.

U Čápa

3.5. – keramika s Markétou

14.5. – sázení kytiček

21.5. – EKO projekt „Ptáci ve městě“. Vybíráme 35 Kč. Děkujeme.

24.5. - keramika s Markétou

U Ježka

16.5. – návštěva sběrného dvora

22.5. – pojedeme na celodenní výlet do Čokoládovny a svíčkárny v Šestajovicích. Odjezd od MŠ v 9.00 hod. Plánovaný návrat cca 15.00 -15.30 hod. Cena výletu – 370 Kč. Děkujeme

23.5. – EKO projekt „Ptáci ve městě“. Vybíráme 35 Kč.

V týdnu od 28.5. do 1.6. si děti mohou přinést do školky oblíbené plyšové zvířátko.

V týdnu od 28.5. do 1.6. bude stezka za pokladem v areálu MŠ (uskuteční se za pěkného počasí).

U Krtka

16.5. - "Pozor, jedu" - soutěže na dopravním hřišti v MŠ. Prosíme o donesení koloběžky, odrážedla, kola a HELMY. Děkujeme.

22.5. - ve školce proběhne EKO projekt "Ptáci ve městě". Vybíráme 35 Kč. Děkujeme.

23.5. - Celodenní výlet do Zooparku Chomutov. Do školky, prosím, přijďte do 7.45 hod. Předpokládaný návrat cca 15.00 - 15.30 hod. Prosíme maminky, aby daly dětem pití na celý den v dobře uzavíratelné lahvi, oběd dle uvážení (aby ho dítě snědlo). Svačiny dostanou z MŠ. V batůžku pláštěnku, na sebe sportovní oblečení a obuv, pokrývku hlavy. Dle potřeby prášek na nevolnost v autobusu - prosím informovat p. uč. Cena vstupu je 54 Kč, cena za dopravu se rozpočítá po výletě dle počtu dětí. Děkujeme.

U Myšky

2.5. – „Čarodějnický rej“ – prosíme rodiče, aby dali svému dítěti vhodný převlek. Děkujeme.

15.5. – v rámci Dne matek přivítáme v naší třídě maminku s miminkem.

22.5. – proběhne EKO projekt „Ptáci ve městě“. Vybíráme 35 Kč.

U Sluníčka

9.5. – budeme sázet květiny. Prosíme o donesení jedné vhodné květiny. Děkujeme.

14.5. - prosíme rodiče o donesení jedné společné rodinné fotografie  (cca 10 x 15 cm). Děkujeme.

15.5. – naučná vycházka k Ďolíku – v rámci environmentálního projektu. Prosíme o sportovní oblečení a obuv. Děkujeme.

22.5. – celodenní výlet do Čokoládovny a svíčkárny v Šestajovicích. Odjezd 9.00 hod. Prosíme o příchod do MŠ do 8.15 ho. – budeme svačit. Plánovaný návrat cca 15.00 – 15.30 hod. Vybíráme 370 Kč. Dětem, prosím, dejte pevný batoh a uzavíratelnou lahví s pitím a obědem dle vlastního uvážení, pohodlné sportovní oblečení, obuv a pláštěnku. Svačina bude zajištěna ze školky. Děkujeme.

23.5. – EKO projekt „Ptáci ve městě“. Vybíráme 35 Kč.

24.5. – navštívíme Zverimex a budeme krmit zvířátka. Prosíme o donesení 1-2 suchých rohlíků. Děkujeme.

29.5. – „Dopravní den“ – prosíme rodiče, aby dětem do školky vzali kolo a HELMU. Děkujeme.

V týdnu od 28.5. do 1.6. proběhne v rámci Celé Česko čte dětem týden četby.

U Zajíce

30.4. – 4.5. - v tomto týdnu si budeme povídat o hmyzu a květinách. Prosíme, aby si děti přinesly malou kytičku na zasazení. Děkujeme

9.5. – Prosíme, aby si do školky děti přinesly fotografii své rodiny. V rámci tématu ,,Moje rodina“ ji použijeme při výtvarném tvoření (může být vytištěna na obyčejném papíře). Děkujeme

21.5 – „Ptáčci ve městě“ – zúčastníme se akce LESŮ PRAHA. Vybíráme 35,- Kč

22.5. – jedeme se na celodenní výlet do zážitkového parku „Zeměráj“ Vybíráme 100,-Kč (90 Kč vstup a 10 Kč výroba amuletu). Cena za dopravu bude rozpočítána po výletě dle počtu dětí. Děti, prosím, do školky přiveďte do 7.45 hod. Odjíždíme v 8.00 hod. Plánovaný návrat cca 16.45 hod. Děti sebou potřebují batoh, pitný režim na celý den, pláštěnku a oběd. Prosíme o sportovní oblečení a vhodnou obuv. Děkujeme.

U Žabky

14.5. – „Dopravní hřiště“ – v dopoledních hodinách.

23.5. – celodenní výlet do Zooparku Chomutov. Příchod do MŠ nejpozději do 7.45 hod., návrat do MŠ cca 15.00 -15.30 hod. Prosíme rodiče, aby daly dětem pití na celý den do dobře uzavíratelné lahvičky. Oběd dle uvážení (aby ho dítě snědlo), svačiny dostanou děti z MŠ. Do batůžku přibalte pláštěnku. Na sebe: sportovní oblečení a obuv, pokrývku hlavy. Dle potřeby prášek proti nevolnosti v autobusu – prosím informovat p. učitelky. Cena: 54 Kč vstup, doprava se rozpočítá po výletě dle počtu dětí. Děkujeme.

24.5. – EKO projekt „Ptáci ve městě“ od 9.00 hod. Vybíráme 35 Kč. Děkujeme.