Akce v lednu

Společné akce:

4.1. - školku navštíví divadlo K+K s pohádkou "O Sněhurce". Vybíréme 45 Kč. Děkujeme.

24.1. - školku navštíví Mobilní planetárium s příběhy "Ptačí ostrov" a "Se zvéřátky o vesmíru" (rozděleno dle věku dětí). Vybíráme 50 Kč. Děkujeme.

Třídy:

U Berušky

10.1. - děti navštíví babičky a dědečky v Domově seniorů v Rudné, kde budou společně malovat zimní obrázky.

15.1. - 19.1. - pojedeme do Nučic do lesa ke krmelci. Přesné datum uvedeme na nástěnce v šatně. Děti, prosím, přiveďte do školky do 8.10 hod.. Dejte dětem batůžek s trochou suchého pečiva či jiných dobrot pro zvířátka. Děkujeme.

15.1. - 19.1. - budeme tvořit krmítka pro ptáčky. Dejte, prosím, dětem do školky trochu zrníček. Děkujeme.

22.1. - si budeme povídat o Polárních krajích. Děti si můžou do školky donést knihy či jiné pomůcky k tomuto tématu.

Dle sněhové nadílky si uspořádáme "Zimní olympiádu".

U Čápa

10.1. - keramika (zimní tématika) - výlet do Chýně ke keramickému kruhu. Pojedeme autobusem č. 358, odjezd ve 14.22 hod. (zastávka Nerudova). Návrat cca v 16.30 hod. u školky. Dejte, prosím, dětem s sebou malou svačinku, pití a teplé sportovní oblečení. Vybíráme 50 Kč. Děkujeme.

15.1. - 19.1. - projektový týden "U lékaře". Proběhne beseda s lékařkou a zdravotní sestřičkou. Dejte, prosím, dětem do školky lékařský kufřík. Budeme poznávat nemocné lidské tělo až do samotného uzdravení. Děkujeme.

U Ježka

18.1. - "Doktorský den" - prosíme rodiče o jednoduchá převlek a případně lékařský kufřík. Děkujeme.

24.1. - školku navštíví Mobilní planetárium s příběhem "Ptačí ostrov". Vybíráme 50 Kč. Přiveďte, prosím, děti do školky do 7.45 hod. - představení pro naší třídu začíná v 8.00 hod. na třídě Sluníček. Děkujeme.

U Krtka

15.1. - prosíme o donesení lojových kouliček a slunečnicových semínek - budeme krmit ptáčky na zahradě. Děkujeme.

22.1. - 26.1. - "Sportujeme se sněhulákem" - závody v lopatování. Den upřesníme dle sněhové nadílky.

Zimní hrátky na sněhu - dle počasí. Prosíme o náhradní oblečení do sáčku v šatně. Podepsané lopaty a boby (NE SANĚ), prosíme, dávejte na terasu na stolek. Děkujeme.

U Myšky

10.1. - "Doktorský den" - prosíme rodiče, aby dětem dali vhodný převlek a pomůcky. Děkujeme.

Od 15.1. do konce měsíce si začneme povídat o vesmíru a Zemi. Děti si mohou do školky nosit encyklopedie.

"Den sněhuláků" - bude zařazen dle sněhových podmínek v průběhu měsíce.

U Sluníčka

15.1. - prosíme o donesení jedné lojové koule - děti ji budou zavěšovat na zahradě na stromy. Děkujeme.

24.1. - školku navštíví Mobilní planetárium s příběhem "Ptačí ostrov". Vybíráme 50 Kč. Přiveďte, prosím, děti do školky do 7.50 hod.. Naše představení začíná v 8.00 hod. Děkujeme.

"Zimní olympiáda" se uskuteční dle sněhových podmínek - datum bude upřesněno na nástěnce. Dejte, prosím, dětem do školky boby. Děkujeme.

U Zajíce

V týdnu od 8.1. si budeme povídat o zimě a vyrobíme krmení pro ptáčky. Prosíme o donesení trošky krmné směsi. Děkujeme.

V týdnu od 15.1. si budeme povídat o pravěku. Děti si mohou do školky donést encyklopedie o tomto tématu.

Podle sněhových podmínek budeme na kopci bobovat. Označené boby a lopaty si děti mohou ukládat na terasu. Prosíme rodiče o vhodné oblečení,také o náhradní oblečení do šatny. Děkujeme.

V průběhu měsíce si na zahradě uspořádáme "Sněhové závody". Termín upřesníme na nástěnce.

U Žabky

10.1. - návštěva ohrady s domácími zvířátky - rodiče mohou do MŠ donést tvrdé pečivo. Děkujeme.

17.1. - v areálu MŠ budeme s dětmi zavěšovat krmítko pro ptáčky. Rodiče mohou přinést lojovou kouli. Děkujeme.