Kategorie: Zajíci

Sklízíme úrodu

S dětmi jsme si zahrály příběh o ježkovi, myškách a úrodě. Děti se naučily rozlišovat ovoce a zeleninu, pojmenovat jednotlivé druhy, vymodelovaly si ovoce, zeleninu, oříšky. Předškoláci si procvičili na pracovním listu schopnost soustředění se střídáním barev na 3D jablíčku, všichni si zhotovili obrázek záhonu s mrkvičkou, naučili se zpívat a rytmizovat novou písničku o rajčatech a paprice. Dále se děti naučily tančit mazurku na písničkou Měla babka čtyři jabka, procvičily si na kaštáncích jednoduché počítání, předškoláci číselně, mladší děti porovnávání více x méně. Na logické hře Logicco si na listech s ovocem a zeleninou procvičily zrakové rozlišování, prostorovou představivost a jednoduché počítání, procvičily časovou posloupnost na skládání puzzle "brambora" a s dřevěnými kartami třídily úrodu dle toho, kde se plody sklízí.