Kategorie: Školní rok 2016/17

Poznáváme včely

V rámci celoročního ekoprojektu "V říši obrů" proběhlo týdenní téma "Včelí příbuzenstvo". Děti se naučily rozeznávat jednotlivé druhy hmyzu příbuzného se včelami - vosu, zednici rezavou, sršně, čmeláka. Seznámily se se zajímavostmi ze života tohoto hmyzu, zahrály si hry na včelí královnu, na sršně, na vosy, vyzkoušely si přenášení pylu z kytiček do úlu, namalovaly si a vystřihly čmeláčí hnízdo. Vytvořily vlastní návrhy hmyzích hotelů (útočiště hmyzu na příliš udržovaných zahradách), procvičovaly grafomotoriku na tematicky zaměřených pracovních listech, zazpívaly si a zahrály na rytmické nástroje písničku včelích medvídků a v závěru týdne toto téma doplnila návštěva pracovníku Lesů Praha s krásným programem o včelách. Tady se děti dozvěděly informace a zajímavosti ze života včel. Vyzkoušely si například jak včely v úle žijí, jak se dorozumívají, jak vidí, jak se musí včelař chránit před žihadly, jak se stáčí med a na závěr med i ochutnaly.